Skip to content

Winobranie Dni Zielonej Góry

Winobranie Największe Święto wina w Polsce

Winobranie to coroczna, największa w regionie impreza kulturalna odbywająca się w Zielonej Górze. Każdego roku impreza rozpoczyna się uroczystym przekazaniem kluczy do miasta bogowi wina i rozkoszy – Bachusowi. Zazwyczaj Winobranie trwa cały tydzień. W tym czasie odbywają się liczne imprezy, koncerty, jarmark handlowy oraz prezentacje produktów regionalnych. Winobranie organizowane jest tradycyjnie we wrześniu, co związane jest z końcem zbiorów w tym okresie.

Winobranie Największe Święto wina w Polsce

Winnica Kinga już od wielu lat wystawia swoje produkty podczas zielonogórskiego święta. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w przedsięwzięciu, które znane jest w całym kraju oraz za granicą. Oczywiście najważniejszym produktem na Winobraniu są lubuskie wina. Ich na naszym stanowisku na pewno nie zabraknie.

winobranie

Winobranie Największe Święto wina w Polsce

Winobranie jest odzwierciedleniem prac, jakie wykonał winoogrodnik podczas całego cyklu wegetacji winorośli. Cała praca i trud włożony w uprawę pokazuje się w całej okazałości, właśnie podczas winobrania. Zapraszamy serdecznie do naszego stoiska podczas kolejnego Winobrania! Wystawiamy nasze produkty oraz promujemy i propagujemy uprawę winorośli.