Skip to content

Agroturystyka Winna Chata

Agroturystyka w winnicy

Agroturystyka jest formą wypoczynku zbliżoną do turystki wiejskiej, znaną w Polsce od dawna jako wczasy pod gruszą.  Obejmuje różnego rodzaju atrakcje takie jak wędkarstwo, jazda konna oraz uczestnictwo w pracach gospodarskich. Jest to turystyka wiejska, która polegając wykorzystaniu walorów krajobrazu, obcowaniu z naturą, udziałowi w różnego rodzaju obrzędach ludowych i wykonywaniu prac gospodarskich, pozwala wypoczywającym naprawdę poczuć zmianę środowiska, a przez to spojrzeć na pewne sprawy w całkiem inny, wartościowy sposób.

Jeżeli szukacie wytchnienia z dala od gwaru i pędu dużych miast zapraszamy do Winnicy Kinga. Tutaj czas płynie swobodnym tempem natury.
U nas znajdziecie to czego Wam potrzeba!

Enoturystyka i Turystyka kulinarna

Pobyt w naszym gospodarstwie zapewni wszystkim miłośnikom enoturystyki bliski kontakt z winnicą. Ucztą dla ich zmysłów będzie z pewnością degustacja win produkowanych przez nas na miejscu oraz raczenie się tym co oferuje nasza kuchnia regionalna. Dla zainteresowanych gości prowadzimy szkolenia i warsztaty o tematyce winiarskiej i kulinarnej bazując na płodach winnicy i naszego gospodarstwa. Oprócz świeżych owoców winorośli, sadzonek i wina, zajmujemy się także produkcją octów winnych, kiszonych liści winorośli z przeznaczeniem na gołąbki, marynat z owoców winorośli. Jest to niepowtarzalna okazja dla naszych gości do poznania kultury winiarskiej oraz skosztowania smakowitych produktów regionalnych.
Wielbiciele dobrego jedzenia, slow food, wspaniałego wina, którym nieobce jest pojęcie turystyka kulinarna, będą z pewnością zachwyceni pobytem w naszej winnicy. Specjalnie dla nich organizujemy wycieczki do trzech lokalnych winnic połączone ze zwiedzaniem trzech pobliskich miast i ich zabytków. Nasi goście mają okazję zobaczyć różne winnice oraz mnóstwo ciekawych miejsc w naszym regionie, których odwiedzenie rekomendują sami winiarze.
W ofercie mamy również warsztaty kulinarne, podczas których robimy z naszymi gośćmi sezonowe przetwory oraz marynujemy owoce w winie. Przygotowujemy też winiarski posiłek wykorzystując przy tym nasze wina i uczymy jakie wina serwować do określonych potraw.

W otoczeniu przyrody i w towarzystwie najbliższych osób wypoczywa się najlepiej.
Odwiedź nas z całą rodziną, grupą znajomych lub z ukochaną osobą.

Poczuj naturalny rytm wypoczynku

Zadzwoń 609 528 581

agroturystyka winnica kinga

Wspólnie zaplanujemy dla Was niezapomniany wypoczynek wśród winorośli rosnących w urokliwym zakolu Odry.

agroturystyka nocleg w lubuskiej winnicy

WINNA CHATA – NOCLEGI W WINNICY

Atmosfera agroturystyki sprawia, że nasi goście odnajdują energię i spokój, którego szukają i nową mocą powracają do zmagań z codziennością. W naszej ofercie znajdziecie noclegi w winnicy oraz zwiedzanie winnicy połączone z różnego rodzaju warsztatami, czyli enoturystykę. Lokalizacja pokoi gościnnych zapewnia intymność, która jest niezbędna dla udanego wypoczynku. Do dyspozycji wczasowiczów mamy trzy pokoje znajdujące się na piętrze naszego gospodarstwa. Na parterze zaś znajduje się Winiarnia, gdzie nasi goście spożywają serwowane przez nas posiłki, których podstawą jest pyszna i zdrowa kuchnia regionalna.
Zabudowania przeznaczone dla gości urządzone zostały w rustykalnym, winiarskim stylu, który pozwala poczuć prawdziwy klimat wsi, a także budzi nostalgię za sielskim, wiejskim spokojem. W wystroju króluje drewno z widocznymi słojami, naturalne tkaniny, kamień, ceramika oraz surowa cegła. Niepowtarzalny klimat, który tworzą te wszystkie elementy sprawia, że nasi goście czują się swobodnie, a jednocześnie wyjątkowo.

LUBUSKIE – STOLICA WINNIC

Lubuskie winnice słyną z bogatej tradycji i kultury związanej z winiarstwem. Zachęcamy do odwiedzenia naszej pięknej i malowniczo położonej krainy, na terenie której przebiega sławny „Lubuski Szlak Wina i Miodu”, mający swój przystanek także w naszej winnicy.  Jest to szlak turystyczny, który łączy obiekty związane z produkcją wina i miodu położone gównie na terenie województwa lubuskiego. Jego najważniejszą atrakcją jest degustacja win i miodów, a także prezentacje i warsztaty przygotowane przez właścicieli winnic i gospodarstw traktujące o serwowaniu, ocenie i produkcji tychże.
Niewątpliwą atrakcją szlaku są także niezapomniane krajobrazy, przebiega on bowiem po malowniczych wzniesieniach Wału Zielonogórskiego, Pradoliny Odry oraz terenach leśnych i krainie jezior polodowcowych.
Przemierzając ziemie województwa lubuskiego, zwłaszcza w okresie letnim, można poddać się wrażeniu, że zawędrowaliśmy gdzieś na południe Francji. Tutejsze wzgórza pokryte są hektarami winorośli, które dają pyszne i niepowtarzalne w smaku wina.  
Lubuskie winnice położone niezwykle malowniczo, często oferują wypoczynek blisko natury oraz dają niezwykły skarb, z którego słynie region zielonogórski – regionalne wina. W zielonogórskich winnicach nie tylko można degustować lubuskie wina oraz specjały bazujące na winogronowych produktach, ale także posłuchać o procesie produkcji i skorzystać z licznych atrakcji, które mają w ofercie.

noclegi w winnicy lubuskie gospodarstwo agroturystyczne

WINNICA KINGA – BLISKOŚĆ RZEKI

Nasza winnica położona jest w malowniczej scenerii nad samą rzeką w urokliwej Dolinie Środkowej Odry. Bliskość rzeki pozwala na wędkowanie i rozkoszowanie się spędzaniem czasu na łonie natury. Dziewicza przyroda, wszechogarniający spokój i niezwykle urokliwe miejsca przyciągają w nasze strony coraz więcej turystów. Na dużym odcinku rzeki działa żegluga rzeczna. W szerokiej ofercie dostępnej dla odpoczywających w regionie znaleźć można rejsy po Odrze, spływy kajakowe i inne atrakcje.

Obok już funkcjonujących portów rzecznych w nadodrzańskich miastach, powstają małe przystanie, do których warto zawitać podczas wodnej wyprawy. Dla grup zorganizowanych mamy w ofercie „Spacer po Środkowej Odrze”, który łączy w sobie wizytę w winnicy, rejs galarami po Odrze oraz degustację serów kozich nad brzegiem rzeki.

Atrakcje w okolicy

  • Nowa Sól – W miejscowości zachował się zabytkowy układ urbanistyczny i bardzo wiele ciekawych zabytków takich jak kościoły, kamienice, stary browar i Plac Solny z dawnymi magazynami soli. Niebywałą atrakcją dla dzieci jest też z pewnością Park Krasnala z największym na świecie 5-cio metrowym krasnalem Solusiem na czele.
  • Planty Nadodrzańskie – Pięknie usytuowane na brzegach rzeki Odry trasy spacerowe, które po mistrzowsku wkomponowane zostały w architekturę Nowej Soli. Wzdłuż rzeki przebiegają ścieżki z wieloma mostkami, kwietnikami i ławeczkami budującymi niesamowity nastrój.
  • Ścieżki rowerowe – Jest nimi gęsto usiany jest cały region zielonogórski. Jazda na rowerze to wspaniały sposób rekreacji, a jednocześnie zwiedzania podczas urlopu. Odwiedzając województwo lubuskie zdecydowanie warto zabrać ze sobą rower.
  • Zielona Góra – Jest to urocze miasto w którym odnaleźć można mnóstwo niezwykłych miejsc z wyjątkowym klimatem poczynając do kawiarni i restauracji na zielonogórskim deptaku, na Palmiarni i Planetarium Wenus kończąc. A wszystko znajduje się około 40-stu minut drogi samochodem z naszej winnicy.
  • Winobranie – Jest to nieodłączna część lubuskiego kalendarza, podczas którego zdecydowanie warto odwiedzić region zielonogórski. Co roku przyciąga ono wielu turystów i wielbicieli dobrej zabawy, pysznego jedzenia i niepowtarzalnego wina.
  • Rejsy Odrą, spływy kajakowe, turystyka wodna – Województwo lubuskie przecinają liczne szlaki wodne. Mniejsze rzeki o brzegach porośniętych gęsto lasem, a także połączone kanałami jeziora stanowią szlaki o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności, które tworzą idealne warunki dla wypraw kajakiem.
  • Lasy – stanowią one połowę powierzchni województwa lubuskiego, które jest najbardziej zalesionym regionem w kraju, a przy tym najmniej zaludniony. Znaleźć w nich można nieskażoną przyrodę oraz bogatą faunę i florę, którą chronią dwa parki narodowe, 7 krajobrazowych i aż 64 rezerwaty przyrody.

Bogaty kalendarz imprez regionalnych w województwie lubuskim zachęca do odwiedzin okolic Zielonej góry w każdym miesiącu roku. Region zielonogórski obfituje we wszystkie typowe wydarzenia związane z kulturą winiarską, jakie mają miejsce w innych europejskich winnicach. Poczynając od wiosennej próby wina, poprzez letnie tygodnie otwartych winnic, winobranie i jesienne święto młodego wina. Organizowane są także jarmarki i święta miejscowości, gdzie na lokalnych festynach można spotkać lokalnych producentów wina i miodu między innymi nas – właścicieli Winnicy Kinga.

Spędź z nami fantastyczny weekend!

Zadzwoń 609 528 581

agroturystyka noclegi winobranie

Wybierz program: agroturystyka winiarska, agroturystyka kulinarna lub Konie i wino.

PROGRAM POBYTU NA WEEKEND:

gospodarstwo agroturystyczne lubuskie w winnicy

Turystyka winiarska Agroturystyka lubuskie

Piątek
18.00 – 19.00 przyjazd i zakwaterowanie,
20.00 – kolacja połączona z degustacją win i szkoleniem z podstaw degustacji, nocleg

Sobota
9.00 – śniadanie
10.30 do 13.30 – szkolenie na winnicy: jak założyć winnicę – zajęcia teoretyczne,
14.00 do 15.00 – podpinanie winnicy i kształtowanie krzewów, rozpoznawanie uszkodzeń i wadliwego cięcia krzewów,
16.00 – obiad
czas wolny
19.00 – kolacja połączona ze szkoleniem z podstaw sommelierstwa i produkcji win, nocleg

Niedziela
9.00 – śniadanie
do 12.00 wykwaterowanie

Turystyka Kulinarna Agroturystyka lubuskie

Piątek
18.00 – 19.00 przyjazd i zakwaterowanie,
20.00 – kolacja połączona z degustacją win i szkoleniem z podstaw degustacji,
nocleg

Sobota
09.00 – śniadanie
10.30 do 13.00 – warsztaty kulinarne, przetwory z winnicy- marynowanie owoców w winie i inne sezonowe przetwory,
14.00 do 15.00 – wspólne gotowanie winiarskiego obiadu w towarzystwie win z winnicy,
16.00 – obiad
czas wolny
19.00 – kolacja połączona ze szkoleniem z podstaw sommelierstwa i serwowania win do potraw,
nocleg

Niedziela
09.00 – śniadanie
do 12.00 wykwaterowanie

lubuskie gospodarstwo agroturystyczne jedzenie