Wygląd, zapach, smak Wino

Degustacja wina to nauka z szczyptą magii. Wino możemy „rozebrać” na części pierwsze i opisać chemicznymi wzorami, ale wino tak naprawdę to zmysły i jeżeli natrafimy na zacny trunek to trudno będzie chłodno określić jaki on jest, raczej będziemy go rozpatrywać w kategorii przyjemności i to jest zasadnicza wyższość wina nad innymi trunkami. Degustacja wina to jego poznawanie i delektowanie się nim. Wino nie lubi pośpiechu, zmęczenia, nikotyny i nadmiaru perfum. Lubi spokój, jasne wnętrza, białe tło do jego podziwiania, czasem blask świec i czyste wargi pozbawione pomadek i kremów. Jeżeli zapewnimy ten komfort winu możemy przejść do degustacji.

Do roku 1997 winnica opierała się głównie na uprawie odmian deserowych z przewagą szczepu „Skarb Pannonii”,którą do dnia dzisiejszego darzymy dużym sentymentem .

Rok 1997 był przełomowy w historii winnicy. Powódź, która nas dotknęła zmusiła do odbudowy całej plantacji.

Od tamtej pory winnica zmieniła swój charakter, została wzbogacona o nowe odmiany w tym wiele szczepów moszczowych.

Bazę do dnia dzisiejszego stanowią odmiany mołdawskie sprowadzone przez Wojciecha Kowalewskiego z Instytutu Winorośli w Kiszyniowie w Mołdawii , natomiast wprowadzenie naszych win na Polski rynek sprowokował nas aby rozwijać winnicę i sadzić szczepy popularne w innych krajach winiarskich sąsiadujących z naszym krajem.

Obecnie winnica może poszczycić się pewnymi osiągnięciami.

 Została nagrodzona przez Marszałka woj. Lubuskiego  za sukcesy gospodarcze i promocje woj. Lubuskiego.

Wino z „Winnicy Kinga” zostało nagrodzone pierwszym miejscem w Eliminacjach Regionalnych konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo”

Uzyskało miano produktu tradycyjnego nadanego przez Ministerstwo Rolnictwa.

Zostaliśmy również zauważeni na branżowych targach Eno-Expo.

Ale nim moszcz zmieni się w wino musi dojść do winobrania, które jest odzwierciedleniem prac jakie wykonywał winoogrodnik podczas całego cyklu wegetacji winorośli.

Podczas Święta Winobrania i podobnych świąt nasza winnica wystawia swoje produkty, promuje i propaguje uprawę winorośli.

Wina ,które produkujemy w naszej winnicy są wytwarzane metodą tradycyjną . Charakteryzują nas lekkie wina wytrawne.  Warto dodać że nasza winnice wyróżniają wina kupażowane ,które sami porównujemy do perfum, bo komponowanie takich win ma w sobie coś „ pachnidła” połączone z kilku win powstaje kompozycja nie powtarzalna i wyjątkowa.